Algodoo Fizik Laboratuvarı Öne Çıkarılmış

Yazan
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

 Algodoo ile fizik dünyasında bir maceraya çıkabilirsiniz yerçekimi, sürtünme kuvvetleri, hatta havanın bile sürtünme katsayısını hesaba katarak oyunlar tasarlayabilir eğitsel düzenekler oluşturabilirsiniz.

 

ALGODOO, benzersiz bir 2 boyutlu simülatördür. Algodoo ile çok eğlenceli işlevsel 2 boyutlu düzenekler tasarlayabilirsiniz, algodoo bu konuda size mükemmel interaktif araçlar sunar. Bu anlamda alogodoo fizik derslerinde ve bilim laboratuarlarında kullanılabilecek eşsiz bir yazılımdır. Algodoo öğrenciler için eğitici, onları motive edebilen hem de eğlenceli bir öğrenme ortamı sunabilen eğitsel bir yazılımdır. Algodoo ile hiçbir deney ekipmanı araç gerece ihtiyaç duymadan bilgisayar ortamında birçok işlemi yapabilirsiniz.

Algodoo, gerçek zamanlı bir fizik simülatörü yani bu program ile tasarladığınız düzenekleri yer çekimi, sürtünme kuvvetleri, ağırlık, ivme vs. ile etkileşim içerisinde içerisinde gerçek hayattaymış gibi simüle edebilirsiniz. Bu sayede birçok deneyi bilgisayar ortamında gerçekleştirme fırsatı bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, çarpışan iki cisim çarpıştıktan sonra nasıl hareket eder, içerisinde 10 litre su bulunan bir kaba 3 cm3 lük bir cisim atarsanız ne kadar su taşar, esneme katsayısı 5 olan bir yayın ucuna 5 kg lık bir top bağlarsanız ne kadar esner kaç salınım yapar, yer çekimi kuvveti olmazsa nasıl bir durum ortaya çıkar, içerisinde helyum gazı olan bir balon nasıl hareket eder, 20 metre yükseklikten bırakılan 10 kg lık bir metal top zemine çarptktan sonra kaç kere zıplar vs vs. bunlar aklıma gelen sadece birkaç örnek. Algodo ile tasarlayabileceğiniz düzenekler sizin hayal gücünüz ile sınırlı.

Programı Buradan Temin Edebilirsiniz. (Dowload): http://www.algodoo.com/wiki/Download

Okunma 1222 kez