Salı, 02 Mayıs 2017 02:21

SourceCop v3.x ile şifrelenmiş veriyi çözmek

Yazan
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

SourceCop v3.x ile şifrelenmiş veriyi çözmek nasıl yapılır?

Bu program php kodlarını korumak için kullanılıyor. Birisi sitenizin config.php dosyasını ele geçirse bile veritabanınıza ulaşamıyor. 

Bu sitede şifrelenmiş veri çözülüyor.

http://lombokcyber.com/en/detools/decode-sourcecop

Cüneyt Notçuoğlu

Program hakkında bir yazı:

Uzun süredir birçok sitede gözüme takılan Sourcecop programı hakkında ben de bir şeyler yazmak istedim. Öncelikle nedir bu program kısaca özetleyeyim. Sourcecop, Php dosyaları kendisine özgü bir algoritma ile şifreleyen kullanımı basit bir php encoderdır.

Bu programın ilgimi çeken kısmı ise birçok güvenlik sitesinde sabit konu olarak yayınlanması. Tabii ki bunu yapanların amacı birçok kişiyi bu programı kullanmaya yönlendirmek. Neden mi? Çünkü yaygın olan bu programla şifrelenmiş dosyaları çözmek çok kolay. Daha önce de benzer şeylere defalarca şahit oldum. Ne yazık ki birçok kişi güvenlik için webmaster forumları yerine böyle sitelerde geziniyor.

Online Sourcecop Decoder ile, sourcecop encoder ile şifrelenen dosyaları (bunlar genellikle config dosyaları oluyor) çözmek sadece 10 saniyenizi alıyor. Ayrıca aynı işlemi yapmak için scdec adında ufak bir program da bulunuyor. Bu sebeple özellikle güvenlik sitelerinde boy gösteren, decoderi her yerde mevcut olan ve kendisini belli eden basit programlara aldırış etmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

http://www.xn--muratyklmaz-4zbb.com.tr/sourcecop-encoder-ve-decoder/

 

Bir başka yazı:

Config dosyalarını şifrelemek, sitenizin ayar dosyalarını şifrelerseniz kötü amaçlı kişiler ftpden yada fso ile sitenize girse bile config dosyalarınızı şifreleyerek veritabanı bilgilerine ulaşmalarını engelleyebilirsiniz bunu sağlarsanız %100 veritabanınız güvenli hale gelir.

Config dosyalarınızı şifrelemek için SourceCop programını kullanın aşağıda download linkini verdim programı açıp orda php yi seçin sonra C sürücünüzde bir klasör oluşturun içine config.php veya sitenizin ayar dosyasının adı neyse onu koyun sonra sourcecop programında Select Source Folder tuşuna basıp c sürücüsünde oluşturduğunuz klasörü seçin ve Encrypt tuşuna basın bukadar sonra oluşturduğunuz klasörün içindeki ayar dosyası ile birlikte scopbin klasörünü sitenizde uygun yere yükleyin bundan sonra sitenizin komple çekseler bile veritabanına ulaşamazlar.

Download İçin Tıklayın

 

Okunma 988 kez Son Düzenlenme Cuma, 19 Mayıs 2017 03:14