Cüneyt Hocam

Cüneyt Hocam

Pazar, 21 Ocak 2018 00:30

Opencart site footer düzenleme

Merhaba

 

 

 

Bu sorun çözümü çok kolay

Merhaba bu sorun site kopyalarken başıma geldi. Araştırmam sonucu şunu buldum.

Hata session hangi dosyada ve satırda varsa, o satıra 

Pazar, 14 Ocak 2018 01:21

Öğrenimin Taosu - Greta K. Nagel

Tao Te Ching’in saygın yazarı Lao-tzu büyük bir öğretmen olduğundan çalışması özellikle tüm düzeylerdeki her çeşit öğretmen için önemli mesajlar taşımaktadır. 

 Tüm zamanların en önemli fizikçilerinden dördü bir araya gelip kuantum fiziği hakkında konuşsaydı ortaya nasıl bir sohbet çıkardı?

YKS TYT Ygs Lys not arşivi. kpss içerir.(ekol hoca videolu anlatım biyoloji,fizik,geometri,kimya,matematik)

Pazar, 14 Ocak 2018 01:13

KPSS EGITIM BILIMLERI

KPSS EGITIM BILIMLERI 

Pazar, 14 Ocak 2018 01:11

Erwin Schrödinger - Yaşam Nedir

Nobel ile taçlandırılmış Erwin Schrödinger’in Yaşam Nedir?’i yirminci yüzyılın büyük bilim klasiklerinden biridir. Seçkin bir fizikçinin biyolojinin yüreğinde yatan sorunu açıklaması, meslekten olmayanlar için yazılmıştı, ama moleküler biyolojinin doğumunu ve arkasından DNA’nın yapısının keşfini kışkırtan dürtülerden birini sağladı. Filozof Karl Popper onu ‘güzel ve önemli kitap’ olarak selamladı. O burada, onun, filozofları ilk çağlardan beri uğraştıran ve kafaları karıştıran bir ilişkiyi araştırdığı Akıl ve Madde makalesiyle birlikte veriliyor. Bu iki klasik, Schrödinger’in bilimsel yazılarına zemin oluşturan, yaşamının parçalar halinde büyüleyici bir öyküsünü sunan özyaşamöyküsel eskizleriyle ilk kez burada, biraraya getirildi çevrildi ve yayımlandı.

"Bu kitap birçok yüzlü bir mücevher... İnsan onu birkaç saatte okuyabilir; bir ömür boyu unutamaz."

- Scientific American-

"Erwin Schrödinger, put kırıcı bir fizikçi, fizik, yeni bilim moleküler biyolojinin ebesi olduğu sırada tarihin eksenel noktasında bulunuyordu. Bu küçük kitapta, yaşamın gizlerini çözmeye girişen bilim adamının karşılaştığı kavramsal konuların çoğunu açık ve özlü olarak ortaya koyuyor. Bu birleştirilmiş kitap, bilimin gerçekten derin konularıyla ciddi olarak ilgilenen bütün öğrenciler için okunması zorunlu olmalıydı."

- Paul Davies-

https://yadi.sk/i/4xl5yDg13Q4dg9 

Pek az sayıda bilim adamı, bilimin merak, heyecan ve çoşkusunu geniş kitleleri aktarmada Carl Sagan kadar başarılı olabilmiştir.

Onlar, insanlığın gerçeği arayışında, düşüncesinin önündeki engelleri yıkıp geçtiler. Onlar, insanlığın evreni ve doğayı algılayışını kökten değiştirdiler.

Page 1 of 73