Cüneyt Hocam

Cüneyt Hocam

Pazar, 14 Ocak 2018 01:21

Öğrenimin Taosu - Greta K. Nagel

Tao Te Ching’in saygın yazarı Lao-tzu büyük bir öğretmen olduğundan çalışması özellikle tüm düzeylerdeki her çeşit öğretmen için önemli mesajlar taşımaktadır. 

 Tüm zamanların en önemli fizikçilerinden dördü bir araya gelip kuantum fiziği hakkında konuşsaydı ortaya nasıl bir sohbet çıkardı?

YKS TYT Ygs Lys not arşivi. kpss içerir.(ekol hoca videolu anlatım biyoloji,fizik,geometri,kimya,matematik)

Pazar, 14 Ocak 2018 01:13

KPSS EGITIM BILIMLERI

KPSS EGITIM BILIMLERI 

Pazar, 14 Ocak 2018 01:11

Erwin Schrödinger - Yaşam Nedir

Nobel ile taçlandırılmış Erwin Schrödinger’in Yaşam Nedir?’i yirminci yüzyılın büyük bilim klasiklerinden biridir. Seçkin bir fizikçinin biyolojinin yüreğinde yatan sorunu açıklaması, meslekten olmayanlar için yazılmıştı, ama moleküler biyolojinin doğumunu ve arkasından DNA’nın yapısının keşfini kışkırtan dürtülerden birini sağladı. Filozof Karl Popper onu ‘güzel ve önemli kitap’ olarak selamladı. O burada, onun, filozofları ilk çağlardan beri uğraştıran ve kafaları karıştıran bir ilişkiyi araştırdığı Akıl ve Madde makalesiyle birlikte veriliyor. Bu iki klasik, Schrödinger’in bilimsel yazılarına zemin oluşturan, yaşamının parçalar halinde büyüleyici bir öyküsünü sunan özyaşamöyküsel eskizleriyle ilk kez burada, biraraya getirildi çevrildi ve yayımlandı.

"Bu kitap birçok yüzlü bir mücevher... İnsan onu birkaç saatte okuyabilir; bir ömür boyu unutamaz."

- Scientific American-

"Erwin Schrödinger, put kırıcı bir fizikçi, fizik, yeni bilim moleküler biyolojinin ebesi olduğu sırada tarihin eksenel noktasında bulunuyordu. Bu küçük kitapta, yaşamın gizlerini çözmeye girişen bilim adamının karşılaştığı kavramsal konuların çoğunu açık ve özlü olarak ortaya koyuyor. Bu birleştirilmiş kitap, bilimin gerçekten derin konularıyla ciddi olarak ilgilenen bütün öğrenciler için okunması zorunlu olmalıydı."

- Paul Davies-

https://yadi.sk/i/4xl5yDg13Q4dg9 

Pek az sayıda bilim adamı, bilimin merak, heyecan ve çoşkusunu geniş kitleleri aktarmada Carl Sagan kadar başarılı olabilmiştir.

Onlar, insanlığın gerçeği arayışında, düşüncesinin önündeki engelleri yıkıp geçtiler. Onlar, insanlığın evreni ve doğayı algılayışını kökten değiştirdiler.

Pazar, 14 Ocak 2018 00:59

Robert Gilmore - Bir Zamanlar Evren

''Evvel zaman içinde, Evren diye bir şey yokmuş,” diye başladı Masalcı. Sonra bir süre durup düşündü.“Hayır, bu doğru değil,” diye düzeltti söylediğini. Evvel zaman içinde diyemem, çünkü Zaman ve Mekân, Evren’deki tüm oluşumlar gibi, onunla birlikte başlayıp, onunla birlikte geliştiler''.

20. yüzyılın önemli fizikçilerinden olan Nobel ödüllü Richard Feynman'ın ünü bilimsel topluluğun sınırlarını aşmıştır. "Kendi kuşağının en özgün beyni"-Freeman Dyson-

 Feynman'ın mizah içerikli destansı maceraları hakkındaki çok-satan kitabı Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman, onu neredeyse Albert Einstein ölçeğinde bir halk kahramanı yapmış

Pazar, 14 Ocak 2018 00:48

NTV Yayınları - Bilgi Küpü

Bilgiküpü: 21. Yüzyıla Ayak Uydurmak İçin Bilmeniz Gereken Her Şey bol miktarda resme yer verilmiş altı bölümden ve on sekiz alt bölümden oluşmaktadır:

Page 1 of 73